Narodowe czytanie "Moralność Pani Dulskiej"

06 września, 2021

W poniedziałek 6 września nasze przedszkole włączyło się w akcję: „Narodowe czytanie”. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 i co roku gromadzi tysiące Polaków. Dzieci z grup: Pszczółki, Motylki i Misie wysłuchały fragmentu dzieła Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej” i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Ogromne podziękowania dla pracowników naszego przedszkola, którzy zaangażowali się w tak piękną akcję. Serdecznie dziękujemy Pani wice dyrektor Małgorzacie Sobieszek, która wcieliła się w rolę Pani Dulskiej, Pani Justynie, która odgrywała rolę córki Państwa Dulskich -Hesi oraz Panu Krzysztofowi, który dzielnie maszerując odgrywał rolę Pana Dulskiego. Mamy nadzieję, że ta wspaniała społeczna inicjatywa na stałe wpisze się w kalendarz naszych przedszkolnych wydarzeń.

Gminne Centrum Kultury zaprasza na przedstawienieKonkurs „Bukiet Pani Jesieni”