Motylki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

19 czerwca, 2018

19 czerwca 2018 roku Motylki wybrały się na wycieczkę komunikacją miejską do Legionowa. Przed umówionym spotkaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym zwiedziliśmy stację kolejową. Przedszkolaki dowiedziały się, jak funkcjonuje to miejsce i w jaki sposób można z niego korzystać oraz z ciekawością przeszły się przejściem podziemnym, które uatrakcyjnia możliwość przeczytania dobrze im znanej „Lokomotywy” w dużym formacie. Wraz z wybiciem godziny 10.00 na zegarze rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę w Poczytalni. W tym magicznym miejscu czekała na dzieci Pani bibliotekarka, która opowiedziała o zasobach, kryjących się na półkach oraz wyjaśniła, kto i na jakich zasadach może z nich korzystać. Podczas godzinnego spotkania dzieci ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajki o pożeraczu książek oraz oglądały różności wydawnicze. Dzisiejsza książka zaczyna odbiegać od tradycyjnej, kryje w sobie wiele niespodzianek, tajemnic i nowoczesnych rozwiązań, co odpowiada kreatywności i innowacyjności naszych podopiecznych. Motylki były niezwykle poruszone możliwością zapisania się do grona czytelników, jednak w dniu dzisiejszym szczęśliwą posiadaczką karty bibliotecznej została jedynie wychowawczyni – P. Ania. Zachęcamy Rodziców do umożliwienia swoim pociechom korzystania z legionowskiej Poczytalni. Po serdecznym pożegnaniu w bibliotece wyruszyliśmy do lodziarni „Bosko”, w której słodyczą uczciliśmy pierwszy wspólny rok w naszym przedszkolu. Choć chciałoby się powiedzieć „Chwilo, trwaj” ten sentymentalny moment szybko minął i ani się obejrzeliśmy, a już maszerowaliśmy w powrotną drogę. Na chwilkę jeszcze zatrzymaliśmy się przy pomniku Marszałka Piłsudskiego, by korzystając z okazji przemycić kolejną dozę treści patriotycznych, które nasze przedszkolaki traktują w sposób niezwykle poważny i z należytym szacunkiem, co jest powodem do dumy z młodego pokolenia. To był emocjonujący dzień z tych, które się zapamiętuje na długo.

Zielona noc w przedszkoluZakończenie roku przedszkolnego