" Miś Lolek wyrusza w podróż"

25 listopada, 2016

W Światowym Dniu Pluszowego Misia dzieci z naszego przedszkola przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego  Projektu Rozwijania Czytelnictwa i Współpracy  między Przedszkolami – „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Nasz miś o imieniu Lolek wysłuchał bajki „Marzenia małego wróbelka” Moniki Macewicz czytanej przez Wójta Gminy Jabłonna p. Jarosława Chodorskiego i wyruszył w podróż do przedszkola w Kiełczowie koło Wrocławia.

W swojej podróży zawędruje do 9 przedszkoli w całej Polsce, w każdym wysłucha bajki i wróci do nas z dziennikiem pełnym wrażeń.  Do nas również zawitają misie z innych przedszkoli, którym z zaproszonymi gośćmi będziemy czytać bajki.

Pan Wójt obiecał odwiedzić nas ponownie, żeby zapoznać się z podróżami Lolka na zakończenie jego wyprawy.

„Z wizytą u Świętego Mikołaja”„Misie i Pszczółki w Krainie Świętego Mikołaja”