MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY OGÓLNOPOLSKI PROJEKT ROZWIJANIA CZYTELNICTWA I WSPÓŁPRACY MIĘDZY PRZEDSZKOLAMI- PODSUMOWANIE

19 maja, 2017

25 listopada 2016r w naszym Przedszkolu w Jabłonnie rozpoczęliśmy edycję ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa pani Anety Konefał. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Najkrócej mówiąc po całej Polsce podróżują różne misie, odwiedzają przedszkolaki i zachęcają dzieci do czytania. Z naszego przedszkola po przeczytaniu bajki o Misiu Puchatku przez pana wójta gminy Jabłonna, pana Jarosława Chodorskiego w podróż wyruszył Miś Lolek. Na jego powrót z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Od 8 grudnia do 13 grudnia 2016r. gościliśmy pierwszego gościa Misia Puchatka z Przedszkola Publicznego w Suszcu, radość była ogromna. Puchatkowi bajkę o Szarym Domku przeczytała Pani dyrektor Elżbieta Dąbrowska .
15 grudnia zawitał do nas Czaruś z przedszkola w Żyrardowie., Nasz gość odwiedził grupę Żabki w której wychowawczyni Pani Sabina przeczytała dzieciom i gościowi bajkę o Dziewczynce z zapałkami.
19 grudnia w przedszkolu pojawił się Jaś z przedszkola w Palczy. Nasz kolejny gość zawitał tym razem do grupy Liski. Bajkę misiowi przeczytała wychowawczyni grupy pani Małgosia. 10 stycznia w naszym przedszkolu zawitał kolejny gość, tym razem odwiedziła nas misiowa dziewczynka o słodkim imieniu Kruszynka z Przedszkola w „Zielonej Dolinie” w Mąkolnie. Kruszynka odwiedziła grupę Biedronki gdzie już na nią czekały przedszkolaki oraz wychowawczyni pani Ania. Kruszynka wysłuchała pięknej bajki o księżniczce i wyruszyła w dalszą podróż. W drugim tygodniu ferii przybyła do przedszkola Misia Ślicznotka z Zespołu Szkół w Bystrzejowicach . Ślicznotka odwiedziła grupę Misie. Pani Małgosia wychowawca grupy, przeczytała Ślicznotce oraz swoim Misiaczkom bardzo śmieszną książeczkę o 9 skarpetkach. Kolejnym misiem, który odwiedził nasze przedszkole, był miś Tedi. Tedi przyjechał do nas z przedszkola w Rodgoszczy. Gościa serdecznie ugościły przedszkolaki z grupy Misie. Pani Małgosia misiaczkowi przeczytała bajkę o Hani Humorek. 20 lutego w nasze przedszkolne progi zawitały dwa kolejne misie. Tym razem witaliśmy Misia Słodziaka z Miejskiego Przedszkola dla Dzieci z Zezem i Niedowidzeniem w Legnicy i Pysia z Miejskiego Przedszkola nr 16 w Legnicy. Słodziak postanowił odwiedzić grupę Pszczółki, gdzie został bardzo „słodko” przyjęty. Wychowawczynie grupy pani Agnieszka i pani Ania przeczytały Słodziakowi aż dwie bajeczki. Pysio zaś odwiedził grupę Misie. Ostatnim misiem, który odwiedził nasze przedszkole był Śpioszek z Europejskiego Przedszkola Klub Kubusia Puchatka IV w Kiełczowie. Śpioszka gościły przedszkolaki z grupy Misie. W czasie wizyt Misiów oczywiście przy powitaniu radość była wielka, a przy pożegnaniu smutek. Były pytania do każdego Misia: gdzie byłeś, kogo poznałeś, czy się nie bałeś tak podróżować? Przedszkolaki bardzo chętnie wpisywały się w dzienniki podróży, które to wędrowały wraz z misiami. Każdemu gościowi bajki czytały nasze Panie oraz zaproszeni goście. Po długiej podróży wrócił w końcu nasz miś Lolek. Radość była przeogromna. Bajeczkę o „Ciekawskim George’u” na przywitanie naszego misia przeczytała pani dyrektor biblioteki gminnej w Jabłonnie pani Anna Czachorowska.

„Od ziarenka do bochenka z Liskami”„Liskowe rabatki”