Lody, cukierki, czekolada...

14 czerwca, 2018

W dniu 14.06.2018 roku dzieci z całego przedszkola uczestniczyły w koncercie w wykonaniu najmłodszych uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha z Legionowa. Młodzi artyści zagrali najpierw dla grup starszych, następnie dla maluchów. W obydwu turach nie zabrakło dobrej zabawy, a przede wszystkim pięknej muzyki. Na wstępie Maja zagrała „Poloneza” ku satysfakcji zerówkowiczów, doskonalących się w tym tańcu niemal każdego dnia. Kubuś, który spędza najwięcej czasu z babcią, ułożył słowa do znanej wszystkim piosenki „Kurki trzy” i śpiewająco wyznał babci miłość przy granej przez siebie melodii. W duecie na trzy ręce zagrali Michał i Emilka, a po nich do instrumentu usiadła Wiktoria. Młodzi Artyści przedstawili także takie utwory jak znane dorosłym: „Love story”  czy „Dla Elizy”. Pomiędzy występami młodych muzyków był czas na muzyczne figle – migle, m. in. „Lody, cukierki, czekolada”. Przedszkolaki wspaniale rozpoznają muzyczny język, uwielbiają wszelkie zagadki, więc bez wysiłku odgadywały rodzaj granej melodii, wypowiadając nazwy tytułowych słodkości. Wśród „Żabek” wzrasta młody artysta – Olek, który króciutko zaprezentował swój muzyczny talent, a odważny Kacperek z Rybek pokazał, że jest gotowy na przygodę z muzyką.

Lisy i Motyle w MostówceDruga wygrana z rzędu jest nasza!!!