Informacje bieżące

 • Centrum Komunikacyjne w Legionowie zaprasza na spektakl !!!

  Pasowanie na przedszkolaka!!!

  Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy: Motylki, Rybki, Jeżyki, Pszczółki, Wiewiórki i Zajączki na uroczystość Pasowania na przedszkolaka, która odbędzie się w dniach 25-26.10.2017 roku w naszym przedszkolu.
  Uroczystość dla grupy: Rybki, Jeżyki i Pszczółki odbędzie się w środę 25.10.2017 o godz. 15.30, a dla grupy Motylki, Wiewiórki i Zajączki w czwartek 26.10.2017 o godz. 15.30.
  Serdecznie zapraszamy!!!

  Harmonogram imprez przedszkolnych w roku 2017/2018

  Festyn rodzinny

  Festyn rodzinny w Przedszkolu Gminnym w Jabłonnie w roku 2017 nie odbędzie się. Zapraszamy na III festyn rodzinny 09 czerwca 2018 roku.

  REKRUTACJA 2017/2018

  Drodzy Rodzice,

  Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, bądź potwierdzenia woli kontynuacji uczęszczania do przedszkola znajdują się tutaj: http://przedszkolejablonna.pl/strona/rekrutacja/

  Sala Integracji Sensorycznej (SI)

  Drodzy Rodzice

  Nasze przedszkole wzbogaciło się o salę do terapii integracji sensorycznej (SI).
  Znajdują się w niej: huśtawki sensoryczne, bujaki, basen z piłeczkami, stożki, terapeutyczne deskorolki, wieża schodowa, kamienie sensoryczne, drabinki,i wiele innych sprzętów i pomocy.
  Specjaliści pracujący z dziećmi mogą wykorzystywać  wszystkie te sprzęty do pracy indywidualnej i zespołowej z wychowankami, co wpływa na ich prawidłowy rozwój psychoruchowy.
  Galeria zdjęć sali SI znajduję się pod wskazanym adresem:
  http://przedszkolejablonna.pl/galeria/

  „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”

  Dzieci z naszego przedszkola przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i wychodzi naprzeciw założeniom programowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. W projekcie wezmą udział przedszkolaki z naszego przedszkola, nauczyciele, zaproszeni goście oraz nasz główny bohater miś Lolek. Lolek w swoją podróż po przedszkolach w całej Polsce wyruszy 25 listopada .

  Do projektu zgłosiło się 340 przedszkoli z całej Polski.

  Honorowy patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak.

  pismo-od-rzecznika

  dziennik-podrozy-misia

  Konkursy!

  Drodzy Rodzice

  W roku przedszkolnym 2016/2017 Nasze przedszkole bierze udział w licznych konkursach , na szczeblu gminnym, powiatowym a także ogólnopolskim. Poniżej przedstawiamy wykaz konkursów w jakich bierzemy udział:

  KONKURSY GMINNE

  1. Konkurs Plastyczny pt. „Talerz pełen witamin” organizowany przez Szkołę Podstawową S. Krasińskiego w Chotomowie.

  Dzieci biorące udział: grupa Liski – Basia , Ala

                                      grupa Misie – Maja

                                      grupa Biedronki – Tosia

  KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Jestem zdrowy cały rok- owoce i warzywa” organizowany przez Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim.

  Dzieci biorące udział: grupa Biedronki – Tosia, Małgosia, Julia

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Liście malowane pod drzewami rozsypane….” organizowany przez Przedszkole Specjalne Nr 7 w Świdnicy.

  Dzieci biorące udział: grupa Liski – Zuzia, Karolina

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Jesienne drzewo” organizowany przez Niepubliczny Dwujęzyczny Punkt Przedszkolny KUKURYKU w Opolu.

  Dzieci biorące udział: grupa Liski – Alan

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Jesienny Las” organizowany przez Przedszkole Publiczne  w Wołczynie.

  Dzieci biorące udział: grupa Liski – Alan 

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Kolorowa Pani Jesień” organizowany przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce w Olsztynie.

  Dzieci biorące udział: grupa Liski – Alan ,  Ida,. Szymon.

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Sowa mądra głowa” organizowany przez Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim.

  Dzieci biorące udział: grupa Pszczółki.

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Czerwony Kapturek w 1000 odsłonach” organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 174 w Łodzi.

  Dzieci biorące udział: grupa Misie – Filip 

  1. Ogólnopolski Konkurs pt „Kolorowe Marzenia Przedszkolaka – napisz swój wiersz.” organizowany przez Miejskie Przedszkole Nr 44 w Rudzie Śląskiej.
  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „W Niezwykłej Krainie Baśni i Bajek” organizowany przez Przedszkole Nr 5 w Rybniku.
  1. Ogólnopolski Konkurs pt „Pacynkowy zawrót głowy” organizowany przez Niepubliczne Przedszkole FIKU MIKU w Piasecznie.
  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Ekologiczny Parasol” organizowany przez Szkołę Podstawową w Przygłowie – Oddział Przedszkolny.

  Dzieci biorące udział: grupa Pszczółki

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt „Świąteczne Ozdoby” organizowany przez Przedszkole Samorządowe w Milczu.

   

   

  Ekologiczna akcja

  W różnych akcjach udział swój mamy, teraz baterie także zbieramy!
  Ekologów cała z nas masa, baterie zbierać to pierwsza klasa.

  Pudełko na baterie znajduje się w kąciku dla rodziców.

  Zachęcamy do wsparcia akcji !

  Pocztówkowe Przedszkole

  W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek czy listów wypierane jest przez korzystanie z nowych technologii komunikacyjnych. Łatwiej i taniej jest napisać maila lub smsa. Nie ma wątpliwości, że pisanie kartek i listów zajmuje trochę czasu, ale każdy list niesie za sobą historię. Czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców. Ponadto, pisanie listów ćwiczy wyobraźnię i cierpliwość oraz rozwija kreatywność. Nasze przedszkole postanowiło przystąpić do projektu edukacyjnego którego celem jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Udział bierze 25 przedszkoli z całej Polski. To niesamowite – już wysłaliśmy pocztówki z naszą miejscowością i już dostajemy wiadomości zwrotne. Dzieci są zachwycone i nie mogą się doczekać kiedy następnym razem pójdziemy na pocztę przykleić znaczek i wysłać list. Program trwa do końca czerwca 2017r. Jeżeli mają Państwo ciekawe pocztówki i mogą się z nami nimi podzielić – bardzo prosimy! 🙂

  Program Bezpieczne Przedszkole

  Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym dokumentem. Jest to całoroczne sprawozdanie dotyczące działań, które przedszkole podjęło w ramach programu Bezpieczne Przedszkole. Tym samym zamykamy pierwszy rok naszej działalności w programie i przygotowujemy się na kolejny. 🙂 Kliknij tutaj: Bezpieczne Przedszkole