II FESTYN RODZINNY

12 czerwca, 2016

II Festyn Rodzinny Gminnego Przedszkola w Jabłonnie za nami! Pani Dyrektor – Elżbieta Dąbrowska witając serdecznie wszystkich gości rozpoczęła festyn i zaprosiła do świętowania tego dnia w gronie rodzinnym. Przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Dorota Kobus oraz Pani Justyna Lasota-Kijora przedstawiły harmonogram festynu i zaprosiły do zabawy. Głos zabrał również wójt Gminy Jabłonna – Pan Jarosław Chodorski, który ze sceny zapewnił wszystkich słuchaczy, że już w najbliższą środę rozpocznie się rozbudowa przedszkola. Następnie na scenę wkroczyła Rada Pedagogiczna ze spektaklem pt.: „Pchła Szachrajka”, która rozbawiła gości. Pani Maria Labuda – rytmiczka pracująca na co dzień w przedszkolu zaprezentowała z dwiema grupami namiastkę swoich zajęć rytmiczno-muzycznych. Po występach zostały otwarte stoiska, których w tym roku było jeszcze więcej:

 • stoisko biżuterii ręcznie robionej i spódniczek tiulowych
 • studio urody – malowanie buzi i paznokci, robienie warkoczyków
 • dmuchaniec
 • loteria
 • trampolina
 • przejażdżka na koniach
 • stoisko prywatnej szkoły językowej
 • szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
 • pani Balonik
 • autka
 • kawiarnia z ciastem, koktajlami, lemoniadą i mrożoną kawą
 • grill
 • tor przeszkód organizowany przez panią strażak.

Ponadto w salach przedszkolnych prowadzono warsztaty plastyczne, kulinarne oraz strefę szalonego naukowca z doświadczeniami chemicznymi i fizycznymi. W trakcie festynu odbył się także pokaz baletu, zumby, fitness na trampolinach oraz występy muzyczne dzieci ze szkoły podstawowej. Na pożegnanie wjechał pod scenę tort zrobiony przez panie kucharki z przedszkola.

Przede wszystkim należą się ogromne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pozostałym pracownikom przedszkola za zaangażowanie i organizację festynu. Dzięki pomocy rodziców ze wszystkich grup przedszkolnych mogliśmy razem – wspólnymi siłami zdobyć to co najważniejsze – uśmiech dziecka.

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy ponownie za rok!!! 🙂