Biedronki w świecie książek

18 października, 2017

W środę 18 października Biedronki wybrały się na wycieczkę do Legionowskiej Poczytelni na lekcję biblioteczną. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka, w jaki sposób się do niej zapisać, czym jest katalog i jak z niego korzystać. Po edukacyjnej wędrówce między półkami, pani Małgosia wprowadziła nas w tajniki Kamishibai, czyli teatru japońskiego, wykorzystującego książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawione są kolejne historie.     Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę: „Rower Walentyny”, „Kaczka Dziwaczka” i „ Piesek Morusek”. Po bardzo ciekawej lekcji poszliśmy do przejścia pod torami kolejowym na stacji PKP. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że na podziemnych ścianach znajduję się kolorowy mural nawiązujący do klasyki literatury polskiej, tzn. „Lokomotywy” J.Tuwima. Wiersz zaczyna się od stojącej na stacji lokomotywy, a im dalej czytamy, tym robi się dziwniej. Gdy pociąg zaczyna nagle ruszać ze stacji Legionowo, mural się urywa…

A co było w wagonach? Zerknijcie na nasze prace.

Dzień Edukacji NarodowejPszczelarz w grupie Pszczółek