Biedronki i Żabki w Muzeum Wojska Polskiego

24 maja, 2017

Jeżeli ktoś z Was chce się dowiedzieć jak zostać rycerzem oraz co znajduje się w żołnierskim plecaku proponuje wybrać się do Muzeum Wojska Polskiego na lekcje muzealne. Właśnie dzisiaj 24 maja Biedronki I Żabki odwiedziły to niesamowite miejsce, pełne niezwykłych eksponatów.

Biedronki uczestniczyły w lekcji muzealnej „ W żołnierskim plecaku”, na której dowiedziały się co zawierał plecak żołnierzy idących na front II wojny światowej, jak wyglądał kamuflaż żołnierza, do czego służyły mu te „dziwne” rzeczy. Mogły też spakować swój własny „bagaż” i włożyć do niego przedmioty niezbędne na długą wędrówkę m.in. menażkę, niezbędnik, kompas, manierkę, scyzoryk.

Żabki na lekcji „Jak zostać rycerzem” przeniosły się w dawne dworskie czasy. Zobaczyły  jak wyglądało życie na dworze króla. Przekonały się, że nie każdy mógł zostać rycerzem. Dowiedziały się kim był paź i jakie obowiązki miał giermek. Odkryły co znaczy rycerskie słowo, mierzyły  rycerski ekwipunek i mogły uczestniczyć w pasowaniu na rycerza.

Po wspaniałych lekcjach obie grupy zwiedziły bogate ekspozycje muzealne i zapoznały się ze znajdującymi się na niej eksponatami.

Zadowoleni i przepełnieni nowa wiedzą wróciliśmy do przedszkola.

 

„Liskowe rabatki”GMINNY DZIEŃ DZIECKA