Akcja Bezpieczny Przejazd

24 listopada, 2014

24 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie organizowanym przez PKP w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd ,,Zatrzymaj się i żyj” W przedszkolu zorganizowane zostało spotkanie z policjantami z Legionowa. Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat zasad dotyczących bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Policjanci przeprowadzili zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych zapoznając dzieci ze znakami obowiązującymi przy przejazdach kolejowych a także zasadami zachowania się w tych miejscach wykorzystując do prezentacji elementy dramy. Grupa Liski wzięła również udział w zorganizowaniu happeningu pt.:,,Pocztówka z bezpiecznego przejazdu” wykonując makiety przejazdów kolejowych oraz prace plastyczne przedstawiające jak bezpiecznie poruszać się przy przejazdach kolejowych. Następnie przedszkolaki pod opieką nauczycieli, rodziców i policji pojechały autokarem na przejazd kolejowy w Legionowie gdzie pod opieką patrolu drogówki odbyły spacer utrwalając znajomość znaków drogowych i sygnalizacji. Dzieci aktywnie włączyły się również w edukację kierowców i przechodniów rozdając im wykonane przez siebie prace plastyczne będące pocztówką z bezpiecznego przejazdu. Dzień spędzony w towarzystwie policji z KPP w Legionowie był dla naszych przedszkolaków pełen wrażeń a wiadomości z realizacji happeningu posłużą świadomemu przestrzeganiu przepisów w codziennym życiu.

Artysta-MalarzDzień Pluszowego Misia