Bezpieczne Przedszkole

15 lutego, 2018

Dnia 15.02.2018 roku w ramach projektu ,, Bezpieczne Przedszkole” odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami  Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV wraz z maskotką Komendy sierżantem Borsukiem. W zajęciach uczestniczyły grupy: Liski, Motyle, Misie, Żabki, Biedronki. Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi utrwalały zasady ruchu drogowego, numery alarmowe, rozwiązywały sytuacje niebezpieczne, zagrażające ich życiu. W trakcie spotkania  policjanci przybliżyli przedszkolakom zasadę ograniczonego zaufania do obcych oraz prawidłowym zachowaniu w kontakcie z niebezpiecznym psem. Dzieci zostały uświadomione o potrzebie jazdy w fotelikach z zapiętymi pasami oraz noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy. Po wyjątkowo kształcącym i ciekawym spotkaniu z policjantem, każdy przedszkolak rozumie już, dlaczego tak ważna jest znajomość własnego adresu. Wie, również jak zachować się w różnych warunkach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w kryzysowej sytuacji. Ważnym aspektem było doświadczenie, że policjant to ktoś, do kogo zawsze mogą się zwrócić o pomoc. Dzieci z zaciekawieniem i przejęciem słuchały policjantów. Wizytę zakończyła możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, który jest używany w codziennej służbie. |Prezentacja wyposażenia okazała się bardzo duża atrakcją dla naszych przedszkolaków. W ramach podziękowania dzieci wręczyły gościom dyplomy. Tego typu zajęcia z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Było wspaniale. DZIĘKUJEMY!!!!

Żegnaj Zimo-Witaj Wiosno!Dzień Babci i Dziadka u Motyli