Warsztaty wiosenno-świąteczne w grupie Wiewiórek i Zajączków

20 marca, 2018

20 marca Wiewiórki i Zajączki były na wycieczce autokarowej w Pracowni Guliwer w Legionowie, poświęconej tematyce wiosenno-świątecznej. Na początku dzieci wysłuchały opowieści na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych ( palemki, zawartość koszyczka, różne rodzaje pisanek, dzwonek i kołatka używane w czasie Triduum Paschalnego). Następnie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych, przygotowując, z siana i sizalu, stroiki na świąteczne stoły. Po zjedzeniu śniadanka dzieci miały czas na zabawy swobodne w basenie z kulkami. Na zakończenia warsztatów nasi podopieczni poznali narzędzia gospodarstwa domowego używane w dawnych czasach. Wiewiórki i Zajączki podziwiały dawną „Franię” i same miały możliwość przekonać się jak kiedyś prało się na tarze.

Mobilne planetarium – Nauka o kosmosieMisie i Liski w studiu telewizyjnym